Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις στο 6ο ΔΣ Γέρακα

Την εβδομάδα πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων στο 6ο ΔΣ Γέρακα πραγματοποιήθηκε πλήθος εορταστικών εκδηλώσεων με τη συνεργασία εκπαιδευτικών, μαθητών και γονέων.

Η έναρξη έγινε με το πάρτυ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων στο οποίο τα παιδιά έπαιξαν, έκαναν κατασκευές, κεράστηκαν και διασκέδασαν. Στη συνέχεια ο Αη Βασίλης, με τη βοήθεια του Συλλόγου Γονέων, επισκέφθηκε όλα τα τμήματα και, αφού πρώτα μίλησε στους μαθητές για τη ζωή και το έργο του, μοίρασε δώρα σε όλα τα παιδιά.

Ακολούθησαν οι δύο χριστουγεννιάτικες παραστάσεις από τους μαθητές/τριες της Α΄ και Γ΄ τάξης, η παρασκευή γλυκισμάτων από την Β΄ και Δ΄ τάξη, τα κάλαντα που ψάλθηκαν από την Ε΄ και ΣΤ΄ τάξη και η αφήγηση παραδοσιακών παραμυθιών από την κ. Σάσα Βούλγαρη.

Η εβδομάδα έκλεισε με τον εκκλησιασμό των μαθητών/ τριών της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης.