Άρθρα

ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2016-17

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in Ανακοινώσεις

Παράλληλη Στήριξη-συνεκπαίδευση μαθητών, στήριξη μαθητών από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό και στήριξη μαθητών από Σχολικό Νοσηλευτή για το Διδακτικό Έτος 2016-2017

Για την εγκύκλιο πατήστε εδώ

Για την αίτηση πατήστε εδώ

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ 2ης ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2016-17

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in Ανακοινώσεις

Η διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας, Γαλλικής και Γερμανικής πραγματοποιείται για δύο (2) ώρες την εβδομάδα στις Ε΄& Στ΄ τάξεις των 4/θέσιων και άνω δημοτικών σχολείων του Ενιαίου Τύπου Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου.

Για την εγκύκλιο πατήστε εδώ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΑΞΗ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2016-17

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in Ανακοινώσεις

Οι εγγραφές των μαθητών για την Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα γίνουν από την 1η έως την 21η Ιουνίου 2016.

Τη σχολική χρονιά 2016-2017 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2010 έως 31-12-2010.

Οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά στο γραφείο της Διεύθυνσης του 6ου Δημοτικού Σχολείου Γέρακα από τις 09.00 έως τις 14.00.

Δικαιολογητικά: Υπεύθυνη Δήλωση (υπάρχει παρακάτω), Βιβλιάριο Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια, Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.), Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του σχολείου φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή, Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου.

Για την εγκύκλιο πατήστε εδώ.

Για την Υπεύθυνη Δήλωση πατήστε εδώ.

Το ΑΔΥΜ θα το βρείτε στον υπερσύνδεσμο της ιστοσελίδας μας "Χρήσιμα Έγγραφα".