Άρθρα

ΜΥΡΙΣΕ ... ΠΑΣΧΑ!

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in Δραστηριότηττες

Οι μικροί μαθητές της Α τάξης για μια φορά ακόμα ακολούθησαν, ενόψει εορτών, τα έθιμα του τόπου τους. Έτσι λοιπόν έβαψαν τα αυγά τους , έφτιαξαν τα λαζαράκια τους και τις αυγοθήκες τους.

Παράλληλα διάβασαν βιβλία σχετικά με τη μεγαλύτερη γιορτή της χριστιανοσύνης και μίλησαν για τα έθιμα του Πάσχα. Οι μικροί μαθητές στέλνουν σε όλους σας τις πιο θερμές ευχές τους.

Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση!

Οι εκπαιδευτικοί

Τσοπανά Αθανασία

Θεοδοσοπούλου Έφη

Για να δείτε τη δουλειά των μαθητών μας πατήστε εδώ

ΕΥΧΕΣ αλα ΓΑΛΛΙΚΑ

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in Δραστηριότηττες

Ευχές για καλό Πάσχα - Joyeuses Pâques

Οι μαθητές του ολοήμερου προγράμματος - τμήμα Γαλλικών σας στέλνουν τις ευχές τους για χαρούμενες πασχαλινές γιορτές.

Για να δείτε τις ευχές πατήστε εδώ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in Σύλλογος Γονέων

Το Κέντρο Κοινωνικής Πρόνοιας της Περιφέρειας Αττικής - Παράρτημα Προστασίας του Παιδιού Αττικής "Η Μητέρα"  απέστειλε ευχαριστήρια επιστολή σε συνέχεια της δωρεάς των μαθητών μας και των οικογενειών τους προς το Κέντρο.

Για να δείτε την επιστολή πατήστε εδώ